Jak ulevit unaveným nohám

Máte na konci dne unavené a těžké nohy způsobené celodenním stáním nebo naopak sezením u stolu? Dozvíte se proč to tak je a jak se dá zabránit vzniku únavy.

Pocit unavených, těžkých nebo bolavých nohou je způsoben oběhovými problémy. Celodenním sezením bez jakéhokoli pohybu a svalové činnosti, která by působila jako pumpa, se zpomaluje krevní oběh. Bolesti nohou chodidlové a kotníkové oblasti nemusí být způsobeny jen dlouhobým sezením, ale také zvýšenou hmotností.

 

Jak pracují naše žíly?

Žíly vracejí krev do našeho srdce. Z toho dvůvodu jsou v srdci chlopně, které umožňují téct krvi jedním směrem a zabraňují toku krve ve směru opačném. Pokud chlopně řádně nepracují, může dojít k těžknutí a otékaní našich nohou.

 

Jak ulevit unaveným nohám?

Snažte se omezit dlouhodobé sezení, nenoste příliš upnuté oděvy, časté koupání v horké lázni nebo horké voskování, zkrátka vše, co by mohlo narušit návrat krve do Vašich nohou. Doporučenými činnostmi pro zlepšení oběhu jsou chůze, plavání nebo jízda na kole. V noci spěte ideálně s nohama v mírně zvýšené poloze. Samozřejmě se starejte o své nohy například v podobě masáží, pedikůry, chůzí s bosíma nohama apod.

Envelope icon
Výběr těch nejlepších slev a novinek! Získejte přehled o novinkách a akcích na našem e-shopu. Přihlašte se k odběru novinek.
Souhlasím

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací